O nas

Fotobaśnie.pl

96%

illustracje

100%

tekst

67%

zjedzona czekolada

100%

zadowolenie dziecka

Fotobaśnie od kuchni

oryginalny prezent dla dziecka

misja

Fotobaśnie to połączenie oryginalnej historii, pięknych obrazków i postaci dziecka. Ilustrowane baśnie wywierają ogromny wpływ na rozwój wyobraźni dziecka, pobudzają kreatywność, ćwiczą pamięć, ułatwiają zapamiętywanie nowych słów. Wierzymy, że umieszczając dziecko w roli głównego bohatera, ułatwiamy mu start w naukę, wspieramy jego rozwój i zachęcamy do czytania! Bohaterowie Fotobaśni są zawsze przyjacielscy, a dziecko w roli głównego bohatera pomaga im, ucząc się podstawowych wartości.

baśnie dla dzieci do czytania

historia

Szukając prezentu dla córeczki mojej przyjaciółki, chciałam znaleźć coś wyjątkowego, coś, co zostanie z nią na dłużej. Chciałam podarować jej trochę frajdy, a jednocześnie coś  rozwijającego i wartościowego dla całej rodziny. Tak zrodził się pomysł na pierwszą Fotobaśń – rymowaną opowieść o zgubionym pingwinku, któremu pomaga dziewczynka i jej rodzice. Chciałabym, aby więcej dzieci otrzymywało taki prezent.

prezenty personalizowane dla dzieci

autor

Agata Śliwińska, autorka tekstów i ilustracji Fotobaśni zajmuje się malarstwem i grafiką komputerową. Uwielbia zwłaszcza lisy – jej prace można znaleźć na stronie agsliw.pl

Jak powstają fotobaśnie?

1

Wywołanie kreatywnej burzy w mózgu, zjedzenie min. trzech czekolad, szkice zostawiane wszędzie.

2

Rower, basen, rower,  a potem już tylko biurko, biurko, biurko.

3

Farbka-fotoszop-drukarka. Finisz we wspaniałym stylu.

Tworzenie Fotobaśni to bardzo czasochłonny proces. Na początku jest pomysł na historię. W poszukiwaniu odpowiedniej treści bardzo pomocne są kluczowe informacje na temat dziecka - co dziecko lubi robić, jakie zwierzątko jest jego ulubionym, może ma swoją ukochaną maskotkę, kolor, łakocie itd. Po zebraniu tych elementów, można się zabierać za wymyślanie. Mózg najlepiej pracuje w ruchu, więc pomysły przychodzą najczęściej na spacerze, basenie lub rowerowej przejażdżce z mężem. Kiedy pomysł na historię nareszcie się pojawi, można zacząć rymować.

Gdy jest już rymowany tekst – czas na ilustracje. Autor własnoręcznie maluje postaci i wszystkie element tła za pomocą akwareli. Następnie skanuje wszystko i zaczyna zabawę w programie fotoshop. Dzięki temu ma pełną kontrolę nad jakością, rozdzielczością i kolorami. Może też dokończyć obrazki, dodać do nich ubogacające elementy. Kiedy ilustracje są gotowe, do każdej planszy wstawiane są zdjęcia dziecka. Potem już tylko wydruk i gotowe.

Trochę to trwa, ale to bardzo satysfakcjonujące zajęcie:)

Nasze fotobaśnie

Nie ograniczamy się do wklejenia twarzy dziecka w gotowe plansze pozbawione treści. Nasze książki to prawdziwe baśnie, z rymowanym autorskim tekstem, barwnymi ilustracjami i przyjaznymi bohaterami, a przede wszystkim - z Twoim dzieckiem w roli głównej.

14 plansz rozłożonych na 28 stron książki – na każdej z nich zdjęcie Twojego dziecka.

Fotobaśnie to piękny prezent i wspaniała pamiątka nie tylko dla obdarowanego dziecka, ale także dla całej rodziny.

oryginalny prezent dla dziecka

Zamówienia

Fotobaśnie można zamówic w dwóch wariantach:

1

Wybrać baśń spośród gotowych projektów – w takim wypadku zmieniamy imię oraz podkładamy fotografie dziecka do gotowych scen. Baśnie są w całości do obejrzenia na stronie, co może ułatwić wybór zdjęć – ważne, by dziecko było w zbliżonych pozycjach i w miarę jednolitym ubraniu.

2

Zamówić dedykowaną Fotobaśń, którą stworzymy dla Ciebie od podstaw. W budowaniu scenariusza pomocne będą wszelkie informacje na temat dziecka: o ulubionych zwierzętach, ulubionych bohaterach bajek, zabawkach, miejscach, kolorach.  W tym wariancie do baśni możemy wprowadzić także rodzeństwo dziecka, a także stworzyć tekst dwujęzyczny!

Skontaktuj się z nami